Schody a schodiště JAP

Musí odpovídat celkovému stylu interiéru

Někdy se zapomíná, že schody a schodiště nejsou jen účelovým stavebním prvkem pro pohodlné spojení přízemí a pater, ale tvoří nedílnou součást domu či bytu včetně architektonického vzhledu. Právě design schodišť v bytových interiérech či reprezentativních prostorách dokáže výrazně zdůraznit celkový dojem. Schody a schodiště jsou v běžném bytovém domě jen důležitou spojnicí pro pohodlnou a bezpečnou chůzi, v bytě či obchodním interiéru však mohou být další kusem zajímavého nábytku. Pro schody je důležité vybrat správný tvar, materiál i vhodné zábradlí.

Kombinace materiálům je vždy působivá

Máte před očima nevzhledné betonové schodiště v panelovém domě? Na takové zapomeňte. I běžné schody a schodiště se dají udělat vkusně, s nápadem a zajímavým materiálem.Tím se řídí společnost JAP. Oblíbeným materiálem je dřevo, ale skvěle vypadá schodiště s nerezu či skla. Materiály se dají také kombinovat s využitím vlastností každého z nich. Na dřevěné schodiště se používá dřevo z dubu, buku, jasanu, ale také měkčí borovice. Může být celodřevěné schodiště nebo v kombinaci s ocelovými díly či sklem. Schody a schodiště využívají možností skládat jednotlivé díly – to je segmentové schodiště, které se hodí jak pro exteriéry, tak pro interiéry.

Podle tvaru dělíme schody a schodiště JAP na:

  • Segmentová
  • Bočnicová
  • Točitá
  • Třmenová

Segmentová schodiště

To znamená, že se skládá z jednotlivých segmentů, které se dají různě kombinovat. Je to velmi používaná konstrukce. Segmentová schodiště mají za základ kovovou konstrukci, která se přizpůsobuje prostoru schodiště. Jednotlivé díly se pak skládají v jeden celek. Jsou vhodná do exteriéru i interiéru nebo do společných prostor. Pro použití v exteriéru jsou buď kovová, nebo se dřevem odolným vůči povětrnostním vlivům. Často také v kombinaci kov – dřevo – sklo.

Bočnicová schodiště

Jsou velmi obvyklá ve veřejných a obchodních prostorách, v bytových domech, kde architekti sledují především jejich hlavní účel. Jsou vhodná i z hlediska bezpečnostních parametrů, například jako únikové cesty. Bočnicová schodiště mohou být celodřevěná, celokovová či kombinovaná. V nabídce JAP jsou bočnicová schodiště určená především do rodinných domů, kanceláří, vstupních vestibulů a půdních vestaveb. Umožňují spojit jednoduchou eleganci s bezpečností.

Točitá schodiště

Patří mezi řešení pro menší či extrémní prostory. Točitá schodiště dovolují popustit uzdu extravaganci a smělým nápadům. Mohou být celodřevěná, celokovová i kombinovaná. Populární jsou v domech nebo patrových bytech, kde významně ušetří místo, ale hodí se do zajímavých obchodní či administrativních prostor. Ale nepočítá se, že se po nich budou hrnout zástupy.

Třmenová schodiště

Využívá pevnosti použitých materiálů, která dovolují zjednodušit či úplně odstranit nosnou konstrukci. Třmenové schodiště JAP má nosné díly zapuštěné přímo do stěny, takže působí vzdušně a jednoduše. Hodí se do exteriérů i interiérů a použitý materiál má více variant. Většinou jde o kombinaci kovu, dřeva a skla. Schodnice využívají pevnou ocel pro upevnění do zdi a vlastní povrch může být kombinován se dřevem či sklem.

Vystaveno na showroomu Odborně namontujeme Zaměření zdarma

Fotografie

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
VZORKOVNA:
Ptácká ul. 294
293 01 Mladá Boleslav

tel./fax: +420 326 701 075
mobil: +420 601 280 280
mobil: +420 608 108 080

e-mail: obchod@studio-interier.cz
internet: www.studio-interier.cz